Obec Hořenice

Policistka pobesedovala se seniory

Sobotní odpoledne v Hořenicích

Policistka pobesedovala se seniory

Pozvání od místního starosty z Hořenic na Náchodsku přijala v sobotu 10. září 2011 na setkání s nejstaršími občany této obce policistka z Preventivně informační skupiny z Trutnova. Do malé vesničky se vydala za seniory v odpoledních hodinách, kde pobyla dvě hodiny v přátelském a milém kolektivu mužů i žen. Jednou za rok pro občany Hořenic pořádá vedení obecního úřadu  posezení a do letošního programu zahrnullo i preventivní besedu na téma "Páchaná trestná činnost na seniorech". Do venkovních prostor restauračního zařízení se vešlo skoro na tři desítky seniorů.

Policistka přítomné informovala o některých případech páchané trestné činnosti na seniorech, zaměřila se zejména na podvody a krádeže v jejich domácnostech, ale pohovořila i o krádežích kabelek a peněženek v nákupních centrech. Uvedla jim, že podvodníci si vždy najdou nějakou záminku, aby se dostali do jejich domovů a někdy pak dochází i k odcizení celoživotních úspor. V podstatě se celá beseda ubírala k preventivním radám a doporučením ze strany policie.

Senioři na závěr policistku odměnili potleskem a poděkováním.

nprap. Věra Krejčová

Odstávka ČEZ

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Jaroměřský zpravodaj

zpravodaj